Brak produktów w koszyku
Registration

Zaloguj

Product was successfully added to your compare list.

5

Product was successfully added to your wishlist.

5

Test weterynaryjny
Patogeny we krwi
299,00 zł
Test weterynaryjny
Patogeny + alergeny - Pakiet 1
449,00 zł
249,00 zł
+
-

Zadbaj o swojego pupila! Wybierając ten test otrzymasz wyniki rezonansu na wymienione poniżej pasożyty, bakterie, wirusy oraz nadwrażliwości na karmę.

  • BAKTERIE:(szczegóły)
  • PASOŻYTY:(szczegóły)
  • GRZYBY:(szczegóły)
  • NADWRAŻLIWOŚĆ NA KARMĘ: (szczegóły)

Czym są testy weterynaryjne i kiedy warto je przeprowadzić?

W wielu środowiskach wciąż panuje błędne przekonanie, że zwierzęta są mniej narażone na działanie wirusów i bakterii. Czy winne jest temu powiedzenie „zdrowy jak koń”? Trudno powiedzieć. Faktem jest jednak, ze w społeczeństwie świadomość zwierzęcych chorób jest stosunkowo niska. Ale to, że nie znamy psich czy kocich schorzeń, to wcale nie oznacza, że one nie istnieją. Przyczyniają się do nich patogeny, które we krwi możemy wykryć na przykład podczas testu weterynaryjnego.

Najczęstsze choroby zwierząt domowych

Testy weterynaryjne przeprowadzane są przez renomowane laboratoria badawcze. Polegają one na badaniu krwi naszego pupila na obecność bakterii, pasożytów i grzybów – bardzo podobnie, jak ma to miejsce u człowieka. Dzięki nim możemy również dowiedzieć się nieco więcej na temat potencjalnej nadwrażliwości naszego zwierzęcia na konkretną karmę. Dlatego jeśli widzimy, że nas pies lub kot niedomaga, to warto udać się do weterynarza, który może zlecić szczegółowe i bardzo dokładne testy weterynaryjne.

Czego możemy spodziewać się w wynikach?

Jedną z najczęściej pojawiających się, a jednocześnie najgroźniejszych chorób, jest wścieklizna. Wywołana jest przez wirusa i dotyczy bardzo wielu zwierząt. U zwierzęcia domowego najczęściej pojawia się z wyniku ugryzienia przez innego, zarażonego osobnika (często dzikiego, np. lisa). Jest bardzo trudno do wyleczenia między innymi dlatego, że bardzo szybko uśmierca zwierzę – od wystąpienia pierwszych objawów do zgonu upływa zaledwie 8 dni. Warto reagować na każde nietypowe zachowanie naszego pupila, gdyż ugryzienie człowieka przez zarażone zwierzę wiąże się z przeniesieniem tej groźnej choroby. Najlepszym sposobem uniknięcia wścieklizny jest zaszczepienie naszego psa lub kota, ale jeśli tego nie zrobiliśmy, a widzimy niepokojące objawy (mogą być różne – od osłabienia i braku apetytu aż po nadpobudliwość, a nawet agresję), to koniecznie zgłośmy się do weterynarza. Testy weterynaryjne mogą się tutaj okazać niezbędne.

Inne bardzo popularne choroby zwierząt domowych, to na przykład parwowiroza czy nosówka. Ta pierwsza powodowana jest przez wirus, który najczęściej atakuje bardzo młode osobniki i prowadzi do zaburzeń apetytu, osłabienia, wystąpienia krwi w kale, a także odwodnienia. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio szybko skończy się to śmiercią naszego pupila. Z kolei nosówka to wysoce zaraźliwa i ostra choroba wirusowa psów i zwierząt mięsożernych, dająca bardzo niewiele objawów, poza bardzo wysoką gorączką i kończy się śmiercią zwierzęcia w ciągu 3 dni.

Powyższe jednostki chorobowe nie muszą jednak oznaczać najgorszego scenariusza – sęk w tym, by odpowiednio wcześnie dostrzegać objawy, szybko zgłosić się do weterynarza, a w razie potrzeby zrobić odpowiednie testy weterynaryjne.