Brak produktów w koszyku
Registration

Zaloguj

Product was successfully added to your compare list.

5

Product was successfully added to your wishlist.

5

Testy alergiczne - alergeny
Patogeny + alergeny - Pakiet 1
499,00 zł
Testy alergiczne - alergeny
Patogeny we krwi
349,00 zł
349,00 zł
+
-

Alergeny – Pakiet 2

Wybierając ten pakiet otrzymasz wyniki rezonansu na wszystkie alergeny wymienione w poniższych badaniach oraz opis informacyjny o możliwościach terapii i profilaktyki.
  • alergeny wziewne (szczegóły)
  • Alergeny chemiczne (szczegóły)
  • alergeny pokarmowe (szczegóły)

Testy alergiczne – skuteczna pomoc

Aby dostać się do alergologa wystarczy mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Jeśli mamy do czynienia z alergią wziewną, to często wystarczy już pierwsze badanie i wywiad lekarski. Ale żeby potwierdzić dokładnie swoją diagnozę, specjalista powinien wykonać jeden z trzech rodzajów testów alergicznych:

- Testy skórne – polegają na zaaplikowaniu na skórę kropli konkretnego alergenu (uzyskiwanego np. z pyłków traw) i nakłuciu skóry w tym miejscu. Jeśli to ten czynnik odpowiedzialny jest za nasz uczulenie, to po około kwadransie powinno się nam pokazać zaczerwienienie i obrzęk.

- Testy z krwi – bardzo szczegółowe i jedne z najskuteczniejszych. Polegają na oznaczeniu przeciwciał IgE dla głównych alergenów pyłkowych, roztoczowych, pleśniowych i zwierzęcych. Zwykle stosowane u małych dzieci i osób z bardzo silnymi alergiami (które muszą nieustannie brać leki).

- Testy prowokacyjne – ważne przy ustalaniu rodzaju terapii odczulającej. Polegają na rozpyleniu w nosie alergenu i ocenie reakcji alergicznej. Testy alergiczne powinniśmy zrobić wówczas, gdy widzimy najbardziej popularne objawy alergii, które w dłuższym okresie nie ustępują.

Rezonansowe testy alergiczne szybko pokażą nam jakie badania i terapie zastosować by pozbyć się problemu uczuleń.