Brak produktów w koszyku
Registration

Zaloguj

Product was successfully added to your compare list.

5

Product was successfully added to your wishlist.

5

Test na alergeny wziewne
Test na obecność metali ciężkich w organiźmie
99,00 zł
Test na alergeny wziewne
Badanie krwi na obecność wirusów w organiźmie
99,00 zł
149,00 zł
+
-

Alergeny wziewne

Wybierając to badanie otrzymasz wyniki, na które z poniżej wymienionych alergenów wziewnych jesteś wrażliwy oraz informacje o profilaktyce.
ZWIERZĘTA (szczegóły)
GRZYBY I ROZTOCZA (szczegóły)
ALERGENY NATURALNE I SYNTETYCZNE (szczegóły)
PYŁKI (szczegóły)

Testy na alergię wziewną

Ludzki układ odpornościowy często może reagować w nieprawidłowy sposób. Tak jest w przypadkach alergii. Reakcję alergiczną wywołują alergeny. Jej najcięższą postacią jest wstrząs anafilaktyczny, który może prowadzić do śmierci. W przypadku alergii wziewnej, alergeny znajdują się w powietrzu i mimo że nie prowadzą do wstrząsu, wywołują uciążliwe objawy układu oddechowego. Czy charakteryzuje się ten typ alergii? Alergia wziewna objawia się po kontakcie organizmu z alergenami zawartymi w powietrzu. Mogą być nimi pyłki traw, drzew, roztocza, pleśń, a nawet sierść domowych pupili. Alergeny dostają się do organizmu człowieka drogą oddechową. Wówczas u osoby uczulonej wystąpi reakcja alergiczna Powszechnymi alergiami jest alergiczny nieżyt nosa oraz astma oskrzelowa. Jakie są najczęstsze objawy? Objawami alergii wziewnej są przede wszystkim wodniste wycieki z nosa, zatkany nos, kichanie, suchy męczący kaszel, duszności, łzawienie, bóle głowy, stany zapalne zatok, trudności z koncentracją oraz uczucie rozdrażnienia i zmęczenia.

Jakie są przyczyny alergii?

Głównymi przyczynami alergii wziewnej są odchody roztoczy kurzu domowego. Znajdują się w zagłębieniach poduszek, materacach, a także dywanach. U niektórych alergików bardzo często zaczynają pojawiać się objawy alergii wziewnej po kontakcie z sierścią i naskórkiem zwierząt domowych. Złuszczone komórki naskórka mogą dostać się wraz z powietrzem do organizmu i wywołać reakcję alergiczne. Bardzo częstą przyczyną alergii wziewnej są zarodniki pleśni, a także na pyłki roślin. Pleśń lubi wilgotne oraz ciepłe miejsca, jak łazienka czy kuchnia, ale pojawia się ona także, np. w materacu. Zarodniki pleśni mogą także znajdować się pod tapetą, a nawet w zmieni roślin doniczkowych. Objawy wywołane przez pleśń szczególnie nasilają się podczas pochmurnych, deszczowych dni. Natomiast, reakcje alergiczne na pyłki roślin stają się bardzo uciążliwe w suche i wietrzne dni.

Jak rozpoznać alergię?

Alergia wziewna jest nieprzyjemną dolegliwością dla wielu osób. Często, jest ona mylona z krótkotrwałym przeziębieniem. Jednak w miarę upływu czasu, symptomy alergii mogą się nasilać. Jeśli zaobserwowałeś jakiekolwiek objawy typowe dla tego typu alergii, warto wykonać test na alergeny wziewne. Zwłaszcza, gdy objawy nasilają się w okresach wzmożonej aktywności alergenów (np. wiosna – pylenie roślin) lub po bezpośrednim kontakcie np. w obecności danego zwierzęcia. Badania sprawdzają wrażliwość organizmu na alergeny zwierzęce, grzybne, pyłki roślin (traw i drzew), syntetyczne oraz roztocza.