Brak produktów w koszyku
Registration

Zaloguj

Product was successfully added to your compare list.

5

Product was successfully added to your wishlist.

5

Badanie krwi na obecność pasożytów
test na alergeny chemiczne
149,00 zł
Badanie krwi na obecność pasożytów
Ortomolekularny dobór suplementów - Badania
149,00 zł
149,00 zł
+
-

Pasożyty

Wybierając ten test otrzymasz wyniki rezonansu na pasożyty wymienione poniżej oraz opis informacyjny o możliwościach terapii i profilaktyki.
  • Ancylostoma braziliense – tęgoryjec brazylijski (nicienie)
  • Ancylostoma caninium – tęgoryjec …
  • Ascaris – glista
(szczegóły)

Ludzki organizm jest doskonałym siedliskiem dla różnego rodzaju pasożytów. Często osoba zakażona nie zdaje sobie sprawy z ich obecności, ponieważ objawy nie są bardzo silnie odczuwalne. Epidemiolodzy ostrzegają przed ponad 100 robaków pasożytniczych, których obecność w organizmie niesie groźne i czasem nieodwracalne skutki. Jedynym wyjściem z sytuacji, jest wykonanie odpowiednich badań na obecność pasożytów.

Umiejscowienie pasożytów w organizmie człowieka

Pasożyty mogą zamieszkiwać w dowolnym miejscu w naszym organizmie. Począwszy od jelit, płuc, mięśni, stawów, krwi, kończąc na wątrobie i skórze.

W jaki sposób pasożyty dostają się do organizmu?

Zazwyczaj dzieje się to przez wypicie zakażonej wody, zjedzenie, np. niedogotowanego mięsa, ukąszenie owadów, a nawet przez powietrze. Kurz czy pył również może być nośnikiem jaj pasożytów. Bardzo często do zakażeń dochodzi podczas kąpieli w zbiornikach wodnych, jak baseny czy ogólnodostępne kąpieliska. Pasożytami można się także zarazić przez brudne ręce – pasożytnicze jaja mogą być przenoszone na banknotach, klamkach, czy uchwytach w środkach komunikacji miejskiej. Jednak największe ryzyko zarażenia niosą surowe lub niedogotowane potrawy.

Objawy zakażenia pasożytami

Typowymi objawami zakażenia są dolegliwości przewodu pokarmowego jak kolki, bóle, biegunki czy zespół jelita drażliwego, dolegliwości skóry, suchy kaszel, cykliczna gorączka, zawroty i bóle głowy, ogólne osłabienie organizmu, depresja, podenerwowanie oraz alergie na metabolity pasożytów. Bardzo często objawy chorób pasożytniczych są mylone z innymi chorobami, niepowiązanymi z pasożytami. Przez to dolegliwości mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat. Co więcej, pasożyty mogą mechanicznie uszkadzać narządy wewnętrzne jak wątroba, nerki, trzustka, oko, czy pęcherz moczowy.

Badania na wykrycie pasożytów w organizmie

Do najważniejszych badań na pasożyty można zaliczyć badania kału, metody serologiczne oraz za pomocą urządzeń elektronicznych. Z racji tego, że objawy zakażeń pasożytniczych są podobne do wielu popularnych chorób, należy robić profilaktyczne badania na pasożyty. Tyczy się to zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Nasze laboratorium oferuje badania na pasożyty różnego rodzaju, m.in. na tęgoryjca, glisty ludzkiej, przywry, tasiemca, nicieni, motylicy wątrobowej, rzęsistka pochwowego, nużeńca, wągrzycy, pierwotniaków, orzęsków, robaków płaskich, włośnia krętego czy świdrowca. Wyniki rezonansu pozwolą na dobranie odpowiedniej terapii, a także zastosowania działań profilaktycznych.