Brak produktów w koszyku
Registration

Zaloguj

Product was successfully added to your compare list.

5

Product was successfully added to your wishlist.

5

Ortomolekularny dobór  suplementów - Badania
Badanie krwi na obecność pasożytów
149,00 zł
Ortomolekularny dobór  suplementów - Badania
Testy na obciążenia szczepionkami
149,00 zł
149,00 zł
+
-

Ortomolekularny dobór suplementów

1. AMINO AND NUCLEIC ACID / ENZYMES – aminokwasy, kwasy nukleinowe / enzymy

AS carnitine – AS karnityna
AS L-arginine – AS L-arginina
AS L-aspartic acid – AS kwas L-asparaginowy

(szczegóły)

Ortomolekularny dobór suplementów

Ludzki organizm może prawidłowo funkcjonować, dzięki specjalnym składnikom oraz substancjom, które są dostarczane mu wraz z pożywieniem, choć nie tylko. To właśnie one odpowiadają za ważne procesy w organizmie, stanowią materiał budulcowy komórek, a także są składnikami hormonów czy enzymów. Ich zadaniem nie jest dostarczanie energii, ale wspieranie właściwej pracy wszystkich narządów.

Medycyna ortomolekularna

Słowo „ortomolekularny” pochodzi z języka greckiego i oznacza prawidłową drobinę, cząstkę. Tego terminu po raz pierwszy użył profesor Linus Pauling, który jest prekursorem leczniczej terapii opartej na odpowiednim doborze suplementów. Amerykański biochemik oparł swoją metodę o mikroelementy i substancje takie jak minerały, witaminy, antyoksydanty i pierwiastki śladowe, które przy odpowiednich proporcjach stają się podstawą zachowania zdrowia i naturalnej obrony organizmu przed chorobami. Biopierwiastki są podstawową częścią pomocy medycznej. W jego teorii doszukiwano się alternatywnej procedury leczniczej. Jednak, współcześnie terapia stanowi świetne uzupełnienie medycyny klasycznej.

Dostarczenie wybranych składników

Założenia medycyny ortomolekularnej mówią o tym, aby organizmowi zostały dostarczone tylko te składniki, które są wskazane i wręcz niezbędne w zaistniałym zapotrzebowaniu. Mimo, że organizm codziennie powinien zostać zaopatrzony we właściwą ilość mikroskładników odżywczych, to nie każdy posiada takie same potrzeby. Dobrym przykładem będą chociażby pacjenci cierpiący na różne dolegliwości. Odpowiedni dobór suplementów do indywidualnego zapotrzebowania pozwoli na trafną i skuteczną terapię.

Nie tylko znane witaminy czy składniki mineralne

Ostatnie badania w zakresie medycyny ortomolekularnej wskazały, że nie tylko witaminy, substancje mineralne czy mikroelementy są związane z początkiem i przebiegiem chorób. Na równi z nimi są także składniki odżywcze, kwasy tłuszczowe oraz probiotyki. Te wszystkie elementy aktywnie wpływają na ochronę zdrowia. Medycyna ortomolekularna skupia się zatem na kilku rodzajach mikroskładników odżywczych takich jak witaminy, substancje mineralne, pierwiastki śladowe, kwasy tłuszczowe oraz substancje pochodzenia roślinnego. Wszystkie mikroskładniki wzajemnie ze sobą współpracują i uzupełniają się w procesach metabolizmu. A cały łańcuch działań będzie funkcjonował poprawnie, kiedy otrzyma odpowiednio dobraną ilość suplementów. Najprostszym sposobem na to, by dowiedzieć się o indywidualnym zapotrzebowaniu na mikroskładniki jest wykonanie specjalnego badania na dobór suplementów.